پرش لینک ها

راهنمای خرید مایع ظرفشویی سازگار با پوست ومحیط زیست!

راهنمای خرید مایع ظرفشویی سازگار
با پوست و محیط زیست!

انجام كارهاي منزل دست­ کم تا یک قرن پیش بسيار وقت‌گير و سخت بود. بانوان، وظیفه‌ها و مسئولیت‌هایی در خانواده برعهده داشتند که تهیه غذا و شستن ظروف از جمله کارهای روزانه‌ای بود که انجام می‌دادند. اکنون انتخاب یک مایع ظرفشویی خوب از بین برند‌های مختلف در زمان خرید برای شما یک دغدغه است. حال سوال اینجاست که با وجود تنوع زیادی که در تولید این محصول شوینده و بهداشتی وجود دارد، یک مایع ظرفشویی خوب چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

یک مایع ظرفشویی خوب چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

درحال حاضر با وجود تنوع زیاد در مواد شوینده و بهداشتی، انتخاب یک مایع ظرفشویی که از هر جهت عالی باشد، کمی سخت خواهد بود. هر روز تبلیغات مختلفی برای معرفی محصولات شوینده و بهداشتی منتشر می‌شود. برخی بر غلظت مایع ظرفشویی تاکید دارند. برخی دیگر علاوه بر آن، قدرت پاک کنندگی بالا، قدرت کف کنندگی و حتی آثار منفی کمتر برای سلامت و سازگاری با محیط زیست را مد نظر قرار می‌دهند. برای انتخاب یک مایع ظرفشویی خوب فاکتورهای زیر را در نظر بگیرید:

سازگار بودن با پوست

مواد شوینده معمولا از ماده ای به نام سورفاکتانت استفاده می‌کنند. این ماده نقش اصلی را در تمیز کردن ظروف بازی می‌کند. با استفاده از این مواد تنش سطحی کاهش می‌یابد. از سویی این ماده می‌تواند باعث التهاب پوست و ایجاد اگزما در دست شود، مخصوصاً برای افرادی که دارای حساسیت پوستی هستند. به این افراد معمولاً توصیه می‌شود که در حین استفاده از مایع ظرفشویی از دستکش استفاده کنند. در هنگام خرید به مواد تشکیل دهنده آن دقت کنید و اگر حساسیت پوستی دارید، محصولاتی را که سورفاکتانت ندارند انتخاب نمائید.

رایحه خوب

این شوینده باید دارای یک رایحه و بوی مطلوب باشد، تا هنگام مصرف آن، احساس خوبی به فرد مصرف­ کننده بدهد. جالب است بدانید مواد استفاده شده در این محصولات، معمولا بوی مطبوعی ندارند که با افزودن اسانس، رایحه مطلوبی به دست می‌آید. اینها همه ویژگی‌هایی بود که باید یک مایع ظرفشویی با کیفیت داشته باشد، تا خود را در بین هزاران رقیبی که دارد، متمایز کند.

قدرت پاک کنندگی بالا

یک مایع ظرفشویی مناسب باید قدرت پاک کنندگی بالایی داشته باشد تا چربی‌ها را سریع و کامل پاک کند. فرمول مواد شوینده جدید به نحوی طراحی شده که در آب سرد هم کارایی لازم را داشته باشند. اگر مایع شوینده‌ای خریده‌اید که این قابلیت را ندارد، از خرید مجدد آن اجتناب کنید. میزان استفاده از الکترولیت‌ها و سورفکتانت‌ها و آلکانول آمید‌ها باعث افزایش یا کاهش غلظت مایع ظرفشویی می‌شود. غلظت بالا از سویی برای کاربران مقرون به صرفه است و از سویی دیگر، همانگونه که در بالا به آن اشاره شد، وجود سورفکتانت‌ها باعث حساسیت پوستی می‌شوند. پس در زمان استفاده از مواد شوینده غلیظ حتما دستکش بپوشید.

پاک‌شوندگی سریع مایع ظرفشویی

از ویژگیهای یک مایع ظرفشویی این است که باید براحتی با آبکشی کردن، کف تولید شده روی ظروف را پاک کند. معمولا این خاصیت به روش تولید و ترکیب یکنواخت مواد در کارخانه تولید کننده بر می‌گردد. استفاده از دستگاههای تولید پیشرفته، یکی از ابزارهای تحقق این خاصیت است.همچنین مایع ظرفشویی بدلیل کاربرد مواد پایدار کننده کف و زیاد کننده غلظت، مانند آلکانول آمیدها باید قدرت کف کنندگی زیادی داشته باشد.

MEHR-HOLDING.COM

هلدینگ مهر افتخار نمایندگی انحصاری و پخش انواع مواد شوینده و بهداشتی از قبیل:مایع ظرفشویی، ژل های ماشین ظرفشویی، پودرهای ماشینی و دستی ماشین لباسشویی، انواع صابون، شامپو و ...را در استان اردبیل دارد.

منبع: شرکت پخش ایماپاک سپهر

Menu
Home
Search
×
Explore
Drag