پرش لینک ها

چگونه فروش عمده خود را افزایش دهیم؟

روش های افزایش فروش عمده!

برای افزایش فروش عمده شما نیاز به انجام برخی کارها و روش ها دارید تا بتوانید مشتریان را
جذب و یک تجربه خرید خوب بسازید در زیر به برخی از این روش ها اشاره خواهد شد:

1. محصولات ویژه را به خریداران ارائه دهید که قیمت های خرده فروشی آنها نسبت به قیمت فروش عمده مناسب باشد.

ارائه پیشنهادی مضاعف روزانه، هفتگی و ماهیانه شما را در یک مزیت رقابتی قرار خواهد داد و به شما در فروش عمده و جابجایی کالاها با سرعت و سهولت بیشتر، یاری می رساند. خریداران B2B از خرید این محصولات سود بیشتری را خواهند برد و برای همین حجم سفارش را بالا می برند و این به معنی سفارش بیشتر برای شماست. مانند بسیاری از مراکز خرده فروشی، شرکت های B2B و فروش عمده می توانند آفرها و تخفیفات ویژه ای همچنین مشوق های خلاقانه دیگر را به صورت مداوم برای فروش بیشتر و جذب مشتریان جدید بر روی برخی از محصولات ارائه دهند.

2. ارائه خدمات برجسته به مشتری

در صنعت عمده فروشی نیز مانند خرده فروشی باید با خریداران با احترام و حرفه ای رفتار شود. شاید لازم باشد برای فروش به یک خرده فروشی مسافت بیشتری را طی کنید یا پیش قدم شوید یادتان باشد برای پیروزی در جنگ تجاری هرگز از درگیری گاه و بی گاه نترسید. همچنین با مشتریان خود با همدلی و درک رفتار کنید حتی اگر لازم باشد برخی مواقع از موضع خود پایین بیایید. این نوع رفتار باعث ایجاد مشتریان وفادار با حجم خرید بالاتر خواهد شد.این حرکات کوچک و ریز مهم هستند. به عنوان مثال آمازون را نگاه کنید برای ورود به هر صنعت، ابتدا سطح تجربه خرید مشتریان آن صنعت را بهبود بخشید کارهایی که انجام داد که شامل : حمل و نقل رایگان، ردیابی سفارش، سفارش با یک کلیک، بررسی مشتری و توصیه محصولات مناسب با نیاز و سلیقه آنها و غیره است.

3. سفارش، تحویل و صدور صورتحساب را تا حد ممکن یکپارچه کنید

تا جایی که ممکن است فرایندهای مدیریت سفارش و توزیع محصول را خودکار کنید. ارزش اصلی پورتال ها و پلتفرم ها این است که فرایندهای پیچیده را ساده می کند و نیاز به کار دستی را کاهش می دهد و شما را قادر می سازد خدمات بهتر و کارآمدتری از سفارش تا پرداخت و تحویل به مشتری ارائه دهید

4. عملیات خود را ساده کنید

مالکان شرکت های B2B از تامین کنندگان خود انتظار کارایی و بهره وری بالا را دارند همین انتظار را مشتریان این شرکت های B2B نیز دارند. این بدان معنی است که وظیفه شما این است که کارایی و بهره وری عملیاتی مانند یکپارچه سازی موجودی انبار، ساده سازی فرایند پرداخت، دلیوری سریع و به موقع، پشتیبانی و غیره را در کسب و کار خود باید به حداکثر برسانید.

5. پیشنهاد سفارش

در واقع شما ممکن است بخواهید کالاهای اضافی را براساس سفارش خریدار به آنها پیشنهاد دهید. این فرایند شما می تونید به صورت اتوماتیک و خودکار انجام دهید. برای مثال شما می توانید با ایجاد سایت و یا ثبت فروشگاه در مارکت پلیس ها، کالاهای اضافی خود را به نمایش مستقیم گذاشته و به مشتریان پیشنهاد دهید تا زودتر به فروش برسد. این کار به صورت دستی سخت و دشوار است برای همین شما برای مدیریت اینکار باید از توانایی سیستم های آنلاین استفاده کنید.

6. کمپین های جذاب و چشم نواز ایجاد کنید

زیبایی و جذابیت به اندازه محتوا مهم و با اهمیت است. از رنگ ها و طرح های جذاب و سایر عناصر طراحی حرفه ای برای جلب توجه مشتریان B2B در یک کمپین دیجیتال مارکتینگ جذاب استفاده کنید و در داخل کمپین از مخاطبین درخواست به اقدام یا تعامل داشته باشید. بهترین روش بازاریابی برای شرکت های B2B روش اینباند است که عمده ترین و موثرترین کانال آن ایمیل، اس ام اس، PR، بلاگ، شبکه های اجتماعی و غیره است که شرکت های B2B باید حداقل دو یا سه تا از پربازده ترین کانال را انتخاب و در آنها به صورت حرفه ی و هماهنگ شروع به فعالیت بازاریابی کند.

7. ارائه تخفیف و مشوق جذاب به خریداران جدید

تخفیف یکبار مصرف برای مشتریان جدید می تواند راهی موثر در جذب کسب و کار جدید باشد خواه مشتری خرده فروش باشد یا مصرف کننده نهایی. روش های مختلف دیگری نیز علاوه بر تخفیف برای ارائه به مشتریان جدید وجود دارد مثل حمل و نقل رایگان، پشتیبانی و گارانتی رایگان و غیره که می تواند مشتریان جدید را برای خرید را ترغیب کند.

8. ارائه مشوق هایی برای معرف

این مورد در مورد همه ی کسانی است که می شناسید. خریداران شما شبکه های خاص خود را دارند. با ارائه مشوق به افرادی که شما را می شناسند آنها را سرباز و عامل فروش خود کنید و آنها با کمترین هزینه شما برای شما بازاریابی می کنند و شما را به شبکه های بزرگی از خریداران عمده می رسانند.

9. ارائه یک گیفت رایگان تبلیغاتی برای اولین خرید خریداران جدید

همه افراد به ویژه خریداران عمده و B2B هدیه گرفتن را دوست دارند و حس و تجربه خوبی برایشان ایجاد می کند. می توانید هدایای مختلف را متناسب با اندازه سفارش اولیه هر مشتری جدید ارائه دهید.این عمل شما باعث می شود خریدار سفارشات بزرگتری را از شما ثبت کند و شرکت شما را به عنوان یک شرکت حرفی تلقی کرده و به عنوان تامین کننده خود انتخاب کنند.

10. پیشنهادات با تایم محدود ارائه دهید که خریداران را به خرید در حال حاضر ترغیب کند

همیشه بخاطر داشته باشید با باز گذاشتن پایان یه کمپین پروموشنال باعث به عقب انداختن خرید خریداران می شوید یا در اولویت بعدی قرار می گیرید که احتمالا باعث فراموشی کمپین و در نهایت منجر به کنسلی خرید می شود برای همین خاطر و دلایل دیگر برای هر کمپین زمان محدودی قرار دهید تا در حال حاضر خریداری شود و به مشتریان خود بگید که مثلا این آفر تا آخر این هفته فعال خواهد بود و بعدش ترتیب اثر داده نخواهد شد.

منبع : از سایت ویرگول

Menu
Home
Search
×
Explore
Drag